font-family: \'Open Sans\', sans-serif;Hakkımda – Taylan YERLİKAYA – Blog – Basketbol teknik,taktik bilgi ve yazılar.

Hakkımda

taylan06.07.1979 tarihinde Manisa’nın Turgutlu ilçesinde doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Turgutlu ilçesinde tamamladı.

1996 yılında Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunu kazandı.2001 yılında üniversiteden mezun oldu. Üniversite yıllarında uzun süre Basketbol hakemliği ve çok severek yapmaya devam ettiği Basketbol antrenörlüğüne başladı. Vatani görevimi tamamladık dan sonra hakemlik kariyerime son vererek Antrenörlük mesleğini seçti. Bölge, Anadolu ve Türkiye şampiyonalarında bir çok başarıya imza attı. 2013 yılında Yıldız Milli Takım yardımcı antrenörlüğü görevinden sonra  2014 yılında Genç Bayan Milli takım yardımcı antrenörlüğü görevine getirildi.

1996 yılında başladığı Basketbol kariyerinde Basketbol Şube sorumluluğu, genel koordinatörlük, spor kulübü yöneticiliği, spor okulları ve kamp organizasyonu, Basketbol hakemliği, spor yazarlığı ve Beden eğitimi öğretmeliği görevlerinde bulundu.

2004 yılında yeni yetişmekte olan antrenör ve oyuncuların gelişmelerine katkıda bulunmak için  www.basketbolegitim.com  adında bir web sitesi kurmuştur.

Antrenörlük kariyeri boyunca çeşitli kulüplerde çalıştı şu an Kuşadası Bahçeşehir Kolejinde Beden Eğitimi öğretmenliği ve  Basketbol antrenörlüğüne devam etmekte olan Taylan Yerlikaya ,Yeliz Yerlikaya ile evli olup İrem adında bir kızı vardır.

BENZER YAZILAR

Günün antrenörlük ipucu. (26.01.2014) ” Gözlemlediğim kadarıyla bizim antrenörlerimiz halen “Çok çalışmak” kısmını tam anlayamamışlar!! Kimisine göre çok çalışmak; Haftasonu spor okulunda ...
2*2 pick and roll A- İKİLİ SIKIŞTIRMA (DOUBLE TEAM) Guard oyuncusunun iyi şutör ve pick and roll ‘u iyi oynayan bir  oyuncu olması ve (5) hücum oyuncusunun toplu oyu...
Günün antrenörlük ipucu (19.09.2013) ” Genç antrenör arkadaşlar! Antrenörlüğünüzde kesin doğrular ve tercihler ile karşılaşacaksınız!! Basketbol ve antrenörlükte bazı kesin doğrular var k...