font-family: \'Open Sans\', sans-serif;Sprint kayma adımı çabukluk drill | Taylan YERLİKAYA - Blog - Basketbol teknik,taktik bilgi ve yazılar.

Sprint kayma adımı çabukluk drill

26 Haziran 2015

Bu drill’de oyuncular baseline’da (Dip çizgi) sıralanırlar. /1\ no’lu oyuncu yarı saha çizgisine son sürat koşar ve çizgi boyunca stance pozisyonunda kayar.
Yarısahadan dip çizgiye son sürat koşar ve dipçizgi boyunca stance pozisyonunda kayar.Beklemeden geri geri koşarak yarısaha çizgisine gider ve yeniden çizgi boyunca kayar,aynı işlem dip çizgiye doğru tekrar edilir.
Zamanlama anahtarı :
/1\ yarı saha çizgisine ulaştığında /2\ dip çizgiden son sürat çıkar.
Amaç : Bu drill oyuncuların ileri ve geri süratle koşarken stance kayma pozisyonuna geçmeyi refleks haline getirmek için yapılan bir savunma çalışmasıdır.
Dikkat edilecek detaylar :
-Oyuncular koşarken stance pozisyonuna doğru bir şekilde geçmeliler.
-12 oyuncunun aynı anda çalıştığı bu drill’de,oyuncular bir çarpışma riskini göz önüne alarak birbirlerini uyarmalıdır.Bu da savunmada iletişimi sağlayacaktır.

sprint_kayma_adimi

 

Aydın Örs adam adama savunma drillerinden alınmıştır.

BENZER YAZILAR

Tuğçe Erden ile yeniledik. Bu yıl Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Liginde mücadele edecek takımımız  Tuğçe Erden ile sözleşme yeniledi. 1988 doğumlu ve 1.65 boyundaki guard, so...
Pick and Roll hücum sunumu. Nisan 2011 yılında Lefkoşa'de düzenlenen seminer sunumudur. 2x0-3x0-4x0-5x0 pick and rol hücumları içermektedir. Pick and Roll hücum sunumunu i...
Teşekkürler Hüseyin Şengül… Teşekkürler Hüseyin Şengül... Vefakâr ve basketbol aşığı taraftarımız Hüseyin Şengül genç kızlarımızın Antalya Şampiyonluğu'nu kutlamak için bugün oy...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir