font-family: \'Open Sans\', sans-serif;Kayma adımı sıçrama çalışması | Taylan YERLİKAYA - Blog - Basketbol teknik,taktik bilgi ve yazılar.

Kayma adımı sıçrama çalışması

27 Temmuz 2015

Bu drill’de oyuncular kendi pozisyonlarına (boyutlarına) uygun eşleşirler.Dip çizginin köşesinden yüz yüze bakarak stance pozisyonunda kenar çizgi boyunca kayarak yarı saha çizgisine kadar gelirler.Bu noktada her iki eş de aynı anda yere dokunarak sıçrarlar.Ayakları yere tekrar değdiğinde kayarak yarı saha çizgisinin diğer köşesine,oradan da dip çizginin köşelerine aynı şekilde gidilir.

Amaç : Bu drill’de amaç savunma oyuncularının toplu hücum oyuncusunu savunurken ,atılan şuta aynı anda reaksiyon vermektir.

kayma_adimi_sicrama

BENZER YAZILAR

Çift top dribling turnike çalışması. Oyuncular şekildeki gibi yerleşirler 1-3 nolu oyuncularda iki top 2-4 nolu oyuncularda ise bir top vardır . 1-3 nolu oyuncular yarı saha çizgisini ...
basketbolegitim.com Tecnologic programında ha... basketbolegitim.com tecnologic programında haftanın sitesi seçildi.
Oyun mu önemli, oyuncular mı? Ben NBA maçlarından çok NCAA (Kolej) maçlarını izliyorum. Bence Dünya basketbolunun karakteri Amerika'da NCAA'de belirleniyor çünkü dünyanın en meşhur...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir