font-family: \'Open Sans\', sans-serif;2-3 veya 2-1-2 alan savunmasına karşı hücum seti. – Taylan YERLİKAYA – Blog – Basketbol teknik,taktik bilgi ve yazılar.

2-3 veya 2-1-2 alan savunmasına karşı hücum seti.

2 Şubat 2016

1 nolu oyuncu pasını 2 ye verir daha sonra zone savunmanın ortasına doğru kat edip sol forvette pozisyon alır 2 nolu oyuncu zone savunmanın önündeki oyuncuların arasına doğru dribling yapar ve savunmaları üzerine çeker.Bu drive inandırıcı olmalıdır.

2_3_zone_hucum1

2 pasını sol forvette pozisyon alan 1 verir.Zone savunmanın önündeki 1-2 nolu oyuncular 2 nolu hücum oyuncusunun üzerinde kaldığı için 1 e zone savunmanın arkasındaki 3 nolu savunma oyuncusu çıkacaktır.( 1 nolu oyuncu topu faul çizgisi hizasının altında alması önemlidir) Top 1 nolu oyuncuya geldiğinde 4 nolu hücum oyuncusu zone ortasındaki 5 e perdeleme yapar.5 ise sol alçak post pozisyonuna doğru kat eder ve top ister.

2_3_zone_hucum12

1 nolu oyuncunun pas opsiyonları aşağıda gösterilmiştir.

2_3_zone_hucum13

BENZER YAZILAR

Bahçeşehir Koleji Minik Kız takımımız Antalya... Alanya Bahçeşehir Koleji Minik Kız takımımız Antalya 3 olmuştur...Bu sezon çok maç kazandık ama bu miniklerin mutluluğu çok farklı.Kızım İrem de ilk m...
Genç kızlar namalup Ege bölge şampiyonu. Genç kızlarım Ege bölge şampiyonu ...gururumsunuz yüreğinize saglik...
Basketbol antrenör adaylarına tavsiyeler. On sene sonra kaç tane maç kazandığınızı kimse hatırlamayacak. Ancak yetiştirdiğiniz çocuklar sizi sevecekler mi, yoksa sizden nefret mi edecekle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir