font-family: \'Open Sans\', sans-serif;Sizin takımın kaç tane seti var ? | Taylan YERLİKAYA - Blog - Basketbol teknik,taktik bilgi ve yazılar.

Sizin takımın kaç tane seti var ?

28 Kasım 2015

basketbol_setSadece iki yerleşik set düzeni ile oynarsanız bu şablonlardan doğacak birçok opsiyon hücumunuzun bir parçası olacaktır.
Her antrenmanda, her maçta bu setlere karşı alınan önlemler oyuncularınızın yaratıcılıklarını harekete geçirecek ve onların doğru sayı yollarını bulmasını sağlayacaktır.
Bu durumda sizin şablonunuz ile oyuncularınızın yaratıcılığı birleşerek ortaya kolektif bir çalışma çıkacaktır ki, bu da mükemmel bir takım kimyası demektir.

Sene içinde yaptığınız değişiklikleri saymazsak, birbirinden farklı yedi sekiz farklı set hücumu ile yola çıktığınız takdirde, her maç, rakibin aldığı önlemlere göre değişik setlerinizi devreye sokarak avantaj ele geçirebilirsiniz.
Ancak sezon sonuna doğru, daha ciddi rakiplerin setlerinizin bitiş bölümlerine veya oyuncularınızın özelliklerine karşı aldıkları önlemler, takımınızın yeni bir şeyler üretmesi için zaman bırakmayacaktır.

Siz ne kadar akıllıca planlanmış, hareketli ve organize hücumlar uygulasanız da rakipler belirli bir süre sonunda açıklarınızı tespit eder ve ona göre savunmalar hazırlar.
Bu tarz durumlarda çok organize olmak, sanılanın aksine takımınıza daha fazla zarar verir, çünkü kendi oyuncularınız kadar rakip takım da sizin neler yaptıklarınızı öğrenmiştir.

Sezon sonuna doğru, özellikle mağlubiyetlerin telafisi zorlaştığı maçlarda oyuncularınızın yaratıcılıklarına ihtiyacınız artacaktır, elinizdeki yeteneklerin becerilerini göstermelerini sağlayacak az sayıda düzenler ile yola çıkmanız bu süreçte işinize çok yarar.

CEM AKDAĞ

BENZER YAZILAR

Genç Kız Milli Takımı Sırbistan Yolcusu Genç Kızlar Milli Takım aday kadromuz, Avrupa Şampiyonası hazırlıkları çerçevesinde 19–20–21 Haziran 2014 tarihlerinde İkili Temas maçları oynamak üze...
Hava atışlarında savunma. Hava atışlarında hava atışına sıçrayan, daire çizgisi dışına dizilen oyuncular bunun gerekse bir savunma hava atışı ya da hücum hava atışı olduğunu an...
BASKETBOLDA SCREEN(PERDELEME) Screen e giden basketbol oyuncusunun dikkat edeceği noktalar : 1. Savunmayı görmek 2. Duruş açısında ki uygunluk (screeni yapan oyuncunun arkası...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir