font-family: \'Open Sans\', sans-serif;Sahada kimliklerinin dışına çıkanlar.. Yani coachlar.. | Taylan YERLİKAYA - Blog - Basketbol teknik,taktik bilgi ve yazılar.

Sahada kimliklerinin dışına çıkanlar.. Yani coachlar..

17 Aralık 2015

coach_hakemCoachlar normal insanlar mıdır? Ya da insanlar coachluk yaparken mi, normal davranışlarının dışına çıkar?
Örneğin.. Oktay Mahmuti.. Fenerbahçe maçından sonra bir konuşma yaptı.. Vecize olarak salonların girişine as.. Ama aynı Oktay Mahmuti, maç sırasında bağıran, çağıran, sözleri amacını aşan, yüksek atlama rekorları kıran hiperaktif bir görüntü içinde..
Çetin Yılmaz kollarını göğüs hizasında öne doğru kaldırıp, bileklerini aşağı kıvırır (aynısını yapmaya çalışın) ve titrerdi..
Spahija.. Konuşurken ne kadar centilmen.. Ama maç sırasında, direksiyon başında canavarlaşan sürücüden farksız..
Hakan Yavuz bir maçta hakeme kızıp masadan “5 faul” raketini göstermiş ve Rıza Bozokluoğlu tarafından diskalifiye edilmişti..
Rıza Erverdi, Çukurova antrenörü iken gömleğini çıkarıp fanile ile kalmıştı.. Oysa günlük hayatta son derece ağırbaşlı bir insandı..
Gelmiş geçmiş kariyerli en çılgın antrenör ise kuşkusuz Bobby Knight.. Hakeme sandayle fırlatmış, koridorda oyuncusunu dövmüştü.. Büyük antrenördü ve galiba dünyada pek çok genç antrenör de onu örnek aldı..
Sahanın ortasına oturanlar, oyuncusunu dövenler, hakeme küfür edenler normal yaşamdaki davranışlarından o kadar farklı görüntü veriyorlar ki, bazen vidodan izlediklerinde soruyorlar: “Bu gerçekten ben miyim?”

ÇILGIN COACHLAR (VİDEO)

SAHANIN ORTASINA OTURAN COACH (VİDEO)

BOBBY KNIGHT HAKEME SANDALYEYİ BÖYLE FIRLATTI (VİDEO)

Kaynak:basketfaul.com

BENZER YAZILAR

Günün antrenörlük ipucu (19,072013) Eğer oyuncularınızın menfaatlerini,, kendi menfaatleriniz ve kulübün menfaatlerinin önüne koyabilirseniz;; Oyuncular da,, sizin için yüreklerini sahay...
Sırbistan Basketbol Altyapı Programı Sırbistan, 1991′de Yugoslavya’nın dağılmasıyla sonuçlanan süreçte kurulan ülkeler arasında basketbolda Karadağ ile (Yeni Yugoslavya ve Sırbistan – Kar...
Baseline oyunu 9 Topu oyuna 1 nolu oyuncu sokar. 4 hızlı bir şekilde sağ korner'e açılır aynı anda 5 nolu oyuncu 2 nolu oyuncuya perdeleme yapar 1 topu 2 nolu oyuncuya...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir