font-family: \'Open Sans\', sans-serif;Günün antrenörlük ipucu. (28.01.2014) | Taylan YERLİKAYA - Blog - Basketbol teknik,taktik bilgi ve yazılar.

Günün antrenörlük ipucu. (28.01.2014)

28 Ocak 2014

tolga_cengiz” Çay, kahve, sigara, alkol vb.!! Antrenör, hayatta bir çok şeyin esiri olmaz da, gider çoğu zaman bu yazdıklarımın esiri olur!! Şimdiye kadar, bazı yazılarda antrenörlükte nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundum!!

Antrenörlük, zaten uykusuzluk, yorgunluk, üzüntü, stres vb. şekillerde bedeninize bir şekilde zarar verirken, üzerine bir de kendinize kötülük ederseniz, o zaman bazı şeylerden şikayet etmeyeceksiniz!!

Bizim sektörde, saçların erken dökülmesi ya da beyazlaması çoğu zaman, ” Eee antrenörlük yapıyoruz!” ya da “Biz bu saçları boşuna ağırtmadık!” vb. şekillerde yorumlanır!!

Antrenörlerin, başka bir sorunu da beslenmedir!! Çoğu zaman aralarda atıştırma ya da gece eve geç saatte gelince yeme alışkanlığı, kendimden de biliyorum; Sağlıksız ve kilolu bedenlere sebebiyet verir!!

Bugün, yazının sonun tavsiye olarak değil de, bir temenni olarak bağlayayım!
BEN, KENDİNE İYİ BAKAN BİR ANTRENÖR ÇOK NADİR GÖRDÜM! EĞER, BİR ŞEKİLDE BUNA VAKİT AYIRABİLİYORSANIZ, HER ANLAMDA KENDİNİZE DİKKAT EDEBİLİYORSANIZ, MÜMKÜN OLDUĞU KADAR BIRAKMAYIN DERİM!! ÇÜNKÜ, BEDENİNİZ VE BEYNİNİZ SİZİN SERMAYENİZDİR!…” Tolga CENGİZ

BENZER YAZILAR

Günün antrenörlük ipucu. (19.01.2014) ” Özellikle genç antrenörlerle konuşurken ya da onları eğitirken, hep aynı şeyi söylüyorum; “Her şeyi bilmek zorunda değilsiniz!!”… Zaten her şeyi bil...
Basketbolda iyi savunmanın 5 temeli. Agresiflik,hızlılık,hazırlık,iletişim ve yetenek,iyi savunma oynamanın temelleridir.Uzun boy, potaya yaklaşmanıza yardım eder fakat hızlı olarak ve ta...
Şekillerin Açıklaması Drillerde kullanılan işaretlerin anlamlarını aşağıdaki tablodan bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir