font-family: \'Open Sans\', sans-serif;Günün antrenörlük ipucu. (27.01.2014) – Taylan YERLİKAYA – Blog – Basketbol teknik,taktik bilgi ve yazılar.

Günün antrenörlük ipucu. (27.01.2014)

27 Ocak 2014

tolga_cengiz” Her antrenman, 90dakikalık bir film gibidir!! Bugün, basketbol antrenmanlarını filmlere benzeteceksek; o zaman düşünmeye başlayalım!!

*Öncelikle; Her filmde bir esas oğlan ya da esas kız vardır!! Her filmin bir de yönetmeni vardır!! Siz antrenör olarak, başrolde mi oynayacaksınız yoksa yönetecek misiniz ya da son dönemde popüler olan şekliyle hem oynayıp hem yönetecek misiniz, önce buna karar verin!!

*İkincisi; Herkesin keyif aldığı tür farklıdır! 90dakikalık filmin neresine komedi,, neresine korku,, neresine diyalog koyacağınıza, her zaman siz karar vereceksiniz!!

*Filmin akışı hep önemlidir!! Filminiz ne dandik filmler gibi basit olsun ne de bazı bağımsız/festival filmleri gibi anlaşılmaktan uzak olsun!!

*Filmin başı ve sonu hep ama hep önemlidir arkadaşlar!! Hangi türü uygularsanız uygulayın, antrenmanlarınız Türk filmlerine benzemesin!! Hiç beklenmedik yerde gelen ya da tatmin etmeyen bir son, katılımcıların evlerine keyifsiz dönmelerine sebep olur!

*Gerekli ekipman/teknoloji vb. kullanmaktan korkmayın!! Ama sadece gereken ve doğru yerlerde kullanılan özel efektler,, izleyeni mutlu eder!!

*Filmi izleyen eleştirmenlere kulak verin ama kendi doğrularıyla eleştirdiklerini unutmayın!

*VE SON OLARAK; ARKADAŞLAR!
NE OLURSA OLSUN İNANDIĞINIZ VE İSTEDİĞİNİZ FİLMİ ÇEKİN!! “… Tolga CENGİZ

BENZER YAZILAR

John Wooden takımlarının galibiyet sırları.... John Wooden, 40 yıllık antrenörlük kariyeri boyunca, koçluk yaptığı lise ve kolej takımlarında oynadığı maçların %80inde galibiyete ulaştı. 1948  1975...
Pas Drill ( Tam Saha ) Oyuncular iki gurup halinde pota altında sıralanırlar 3 oyuncu sağ yan çizgide 3metre aralıkla diğer 3 oyuncuda karşılarında şekildeki gibi pozisyon a...
Günün antrenörlük ipucu (02.08.2013) ” Güçlü olmak ve güçlü görünmek farklı şeylerdir! Ama, aynı işe yarayabilir!! Bir antrenör, her daim güçlü olmak eğer başaramıyorsa en azından güçlü g...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir