font-family: \'Open Sans\', sans-serif;Günün antrenörlük ipucu. (27.01.2014) – Taylan YERLİKAYA – Blog – Basketbol teknik,taktik bilgi ve yazılar.

Günün antrenörlük ipucu. (27.01.2014)

27 Ocak 2014

tolga_cengiz” Her antrenman, 90dakikalık bir film gibidir!! Bugün, basketbol antrenmanlarını filmlere benzeteceksek; o zaman düşünmeye başlayalım!!

*Öncelikle; Her filmde bir esas oğlan ya da esas kız vardır!! Her filmin bir de yönetmeni vardır!! Siz antrenör olarak, başrolde mi oynayacaksınız yoksa yönetecek misiniz ya da son dönemde popüler olan şekliyle hem oynayıp hem yönetecek misiniz, önce buna karar verin!!

*İkincisi; Herkesin keyif aldığı tür farklıdır! 90dakikalık filmin neresine komedi,, neresine korku,, neresine diyalog koyacağınıza, her zaman siz karar vereceksiniz!!

*Filmin akışı hep önemlidir!! Filminiz ne dandik filmler gibi basit olsun ne de bazı bağımsız/festival filmleri gibi anlaşılmaktan uzak olsun!!

*Filmin başı ve sonu hep ama hep önemlidir arkadaşlar!! Hangi türü uygularsanız uygulayın, antrenmanlarınız Türk filmlerine benzemesin!! Hiç beklenmedik yerde gelen ya da tatmin etmeyen bir son, katılımcıların evlerine keyifsiz dönmelerine sebep olur!

*Gerekli ekipman/teknoloji vb. kullanmaktan korkmayın!! Ama sadece gereken ve doğru yerlerde kullanılan özel efektler,, izleyeni mutlu eder!!

*Filmi izleyen eleştirmenlere kulak verin ama kendi doğrularıyla eleştirdiklerini unutmayın!

*VE SON OLARAK; ARKADAŞLAR!
NE OLURSA OLSUN İNANDIĞINIZ VE İSTEDİĞİNİZ FİLMİ ÇEKİN!! “… Tolga CENGİZ

BENZER YAZILAR

Maç anında stratejiler. A- Antrenörün Rakip Takımın Savunmasını izlemesi Oyun başladıktan sonra antrenörün ilk görevi rakibin uyguladığı savunma türünü saptamaktır. Bir ant...
2*1 yarı saha fast break çalışması. Oyuncular şekildeki gibi savunma oyuncusu faul çizgisi üzerine diğer oyuncular  ise yarı saha köşelerinde 2 gurup olarak dizilirler .Antrenörün işaret...
Ey Emek Hırsızları… Yaklaşık dört yıl önce bayan basketboluna girme kararı aldık birkaç okuldan seçtiğimiz çocuklarla başladık çalışmaya iyi bir ekibimiz vardı ilk yı...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir