font-family: \'Open Sans\', sans-serif;Günün antrenörlük ipucu. (23.01.2014) – Taylan YERLİKAYA – Blog – Basketbol teknik,taktik bilgi ve yazılar.

Günün antrenörlük ipucu. (23.01.2014)

23 Ocak 2014

tolga_cengiz” Antrenörlük yapmayı seçtiğinizde peşin olarak eleştirilerin,, konuşmaların önünde olmayı da kabul etmiş oluyorsunuz!! “Önünde” diyorum çünkü birileri sizin arkanızdan konuşmuşsa,, siz de onların önünde olmuş olursunuz yön olarak!!

Zaten büyük ihtimalle de normal hayatta da,, bilgi-birikim olarak da,, insanlık olarak onların öndesinizdir!! Bugün, sizlere vereceğim en önemli ipucu; “DIŞARDAN GELEN BİR ÇOK LAFA KULAĞINIZI TIKAMANIZDIR!”… Sadece içlerinden samimiyetine inandığınız,, güvendiğiniz ya da objektif bulduğunuz insanların sözlerini eleştiri olarak alın!!

Bizim ülkemiz maalesef böyle!! Siz emek harcayarak bir şey inşa etmiş bile olsanız,, iyi ya da kötü ortaya bir eser çıkarmış bile olsanız,, o bugüne kadar hiçbir şey vermemiş,, spora-basketbola milim yararı olmamış kişiler ko-nu-şa-cak-lar!! Bu kaçınılmaz!! Her gün bu yazıları yazdığımda bile, okuduğunu söyleyip arkamdan konuşan insanlar olması da doğaldır!! Hatta daha da iddialı konuşuyorum -lütfen ukalalık olarak görmeyin- hakkımda 8kişi iyi konuşan varsa,, 2kişi kötü konuşan vardır!! Anlamanız gereken şudur; BU SİZİN İYİ YA DA KÖTÜ OLDUĞUNUZU GÖSTERMEZ!! NE OLDUĞUNUZU ASLINDA EN İYİ SİZ BİLİYORSUNUZ!! O YÜZDEN ASLA AMA ASLA HİÇBİR ŞEYİ KAFANIZA TAKMAYIN!!

İkinci konu ise; başkası hakkında konuşulduğunu duyunca hangi tutumda olacağınız?! “Bana dokunmayan yılan bir yaşasın!” mantığında iseniz; Hiçbir şeyi risk etmiyorsunuz!! Hayatta en endişe ettiğim şey; Yanlış anlaşılmak ve kendimi ifade edememektir!! O yüzden beni geçin; Bu piyasanın eserler veren,, seminerler veren,, basketbol için bir şeyler yaratan bir çok insanın arkasından bile neler söylendiğine şahit oldum!!

Hayatta beni körü körüne,, önyargıyla ve kasıtlı olarak eleştiren insanlara objektif olarak baktığımda ne gördüm, biliyor musunuz?! BENİM YAPTIĞIM/YAPMAYA ÇALIŞTIĞIM HİÇBİR ŞEYE HAYATLARI BOYUNCA CESARETLERİ OLMADIKLARINI!! YAPTIĞIM,, DÜŞÜNDÜĞÜM BİR ŞEY İÇİN ONLARIN HİÇBİR ŞEY ÜRETMEDİKLERİNİ!!

ARKADAŞLAR!! YAPTIĞINIZ ŞEYDEN EMİNSENİZ; HİÇ KİMSENİN SÖZÜYLE ASLA GERİ ADIM ATMAYIN!! MORALİNİZİ,, KONSANTRASYONUNUZU BOZMAYIN!! ONLAR KONUŞACAKLAR,, SİZ İŞ YAPACAKSINIZ!!…” Tolga CENGİZ

BENZER YAZILAR

Genç Kız Milli Takımımız Portekiz’e Gitti... Genç Kız Milli Takımımız, 17-27 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan 2014 FIBA Genç Kızlar Avrupa Şampiyonası’na katılmak üzere bu sabah Portekiz’in Mat...
Sprint kayma adımı çabukluk drill Bu drill’de oyuncular baseline’da (Dip çizgi) sıralanırlar. /1 no’lu oyuncu yarı saha çizgisine son sürat koşar ve çizgi boyunca stance pozisyonunda ...
Minik takımımız Çanakkale’de Çanakkale'de düzenlenecek olan 13. Türkiye Basketbol Minikler Şenliğine Antalya ilini temsilen katılan Alanya Belediye Spor kulübü minik kız takımımız...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir