font-family: \'Open Sans\', sans-serif;Altyapı antrenörünün görev ve sorumlulukları. | Taylan YERLİKAYA - Blog - Basketbol teknik,taktik bilgi ve yazılar.

Altyapı antrenörünün görev ve sorumlulukları.

29 Aralık 2015

altyapi_antrenoruYetenekli gençleri bulmak için çeşitli yöntemlerle araştırma yapmalı.Bulunan gençler arasından yetenekli ve gelecek vaat eden sporcuları doğru seçmek.
Seçilen yetenekli gençleri disiplinli düzgün ve neşeli bir ortamda basketbolu sevdirmek ve onları çok yönlü doğru eğitip,oyun kurallarını bireysel temel teknikleri ve oyun stratejilerini öğretip geleceğe dönük hazırlamak.

Yoğun ve etkili çalışmalarla oyuncuların yaş ve gruplarına göre kardiyovasküler ve kas sistemlerinin gelişmesini sağlamak.
Oyuncuların soysan psikolojik yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmak ve örnek birer kişi olmalarını sağlamak.
Saha içinde olduğu gibi saha dışında da iletişim kurmak oyuncuları oyuncuların ailelerini ve hatta taraftarları yönlendirmek.
Sporcu sağlığı ve tıbbi yönüyle ilgili temel bilgilere sahip olmak.
Video film yada yazılı malzemeler kullanarak saha içi organizasyonlarının öğretilmesine dayalı bilgilendirici teknikleri kullanmalı.
Oyunculara malzemeleri doğru bir şekilde kullanmasını öğretmek .
Bireyden çok takım anlayışını ön plana çıkarmak ve oyunculara bunun öğretilmesi.

BENZER YAZILAR

Antrenörlere tüyolar. Sanki at yarışı ya da iddaa tahminlerini çağrıştırır bir baslık oldu, ancak burada vurgulanacak olan konu onlardan değil. Bu antrenör arkadaşlara iş b...
Oyun kurucun kadar konuş. Üç takımımızın da Euroleagueden son 8e girmeden elenmesi bizi üzdü. Hayat garip. Eğer Final Four, İstanbulda olmayıp başka bir ülkede olsa üzülmez, 3 ...
Türkiye Şampiyonasındaki rakiplerimiz belli o... Turgutlu Belediye Spor Küçük kız basketbol takımının Türkiye şampiyonasındaki rakipleri belli oldu. Kızlar Türkiye Şampiyonası D Gurubu Şehit Öğretmen...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir