font-family: \'Open Sans\', sans-serif;Altyapı antrenörünün görev ve sorumlulukları. – Taylan YERLİKAYA – Blog – Basketbol teknik,taktik bilgi ve yazılar.

Altyapı antrenörünün görev ve sorumlulukları.

29 Aralık 2015

altyapi_antrenoruYetenekli gençleri bulmak için çeşitli yöntemlerle araştırma yapmalı.Bulunan gençler arasından yetenekli ve gelecek vaat eden sporcuları doğru seçmek.
Seçilen yetenekli gençleri disiplinli düzgün ve neşeli bir ortamda basketbolu sevdirmek ve onları çok yönlü doğru eğitip,oyun kurallarını bireysel temel teknikleri ve oyun stratejilerini öğretip geleceğe dönük hazırlamak.

Yoğun ve etkili çalışmalarla oyuncuların yaş ve gruplarına göre kardiyovasküler ve kas sistemlerinin gelişmesini sağlamak.
Oyuncuların soysan psikolojik yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmak ve örnek birer kişi olmalarını sağlamak.
Saha içinde olduğu gibi saha dışında da iletişim kurmak oyuncuları oyuncuların ailelerini ve hatta taraftarları yönlendirmek.
Sporcu sağlığı ve tıbbi yönüyle ilgili temel bilgilere sahip olmak.
Video film yada yazılı malzemeler kullanarak saha içi organizasyonlarının öğretilmesine dayalı bilgilendirici teknikleri kullanmalı.
Oyunculara malzemeleri doğru bir şekilde kullanmasını öğretmek .
Bireyden çok takım anlayışını ön plana çıkarmak ve oyunculara bunun öğretilmesi.

BENZER YAZILAR

Scouting-Rakip Takımın İzlenip İncelenmesi... Hangi önem derecesinde olursa olsun rakip takımları izlemek ve haklarında veri toplamak bir takımın başarısı için büyük önem arzetmektedir. Kimi zaman...
Takım şut drill Oyuncular şekilde gösterildiği gibi yerleşirler sadece 4 nolu oyuncuda top yoktur diğer tüm oyuncularda top vardır. 4 nolu oyuncu kukaya doğru kat ede...
Tam Saha Pas Drill Oyuncular 4 erli guruplar halinde dip çizgide 2 şer metre mesafe olacak şekilde pozisyon alırlar ve 4 ve 1 Nolu oyuncularda top vardır 3 ve 2 Nolu oyu...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir