font-family: \'Open Sans\', sans-serif;Zübeyde Hanım Kız Meslek’li basketbolcular Samsun’da grup şampiyonu oldu – Taylan YERLİKAYA – Blog – Basketbol teknik,taktik bilgi ve yazılar.

Zübeyde Hanım Kız Meslek’li basketbolcular Samsun’da grup şampiyonu oldu

18 Şubat 2013

MANİSA ilinde bulunan Liselerarası Genç Kızlar basketbol maçlarına katılan Turgutlu Zübeyde Hanım Kız Meslek ve Teknik Meslek Lisesi Basketbol takımı önce Manisa ilinde namağlup şampiyon olma başarısını gösterdi.
Daha sonra İzmir’de düzenlenen maçlarda da grup şampiyonu olan kızlar 14-17 Şubat tarihleri arasında Samsun’da düzenlenen yarı final maçlarına katıldı.
Buradaki maçlarda geçen yılın Türkiye şampiyonu Adana Botaş Final Okulları takımını 54-50, Ordu Ünye Lisesi’ni 57-33, Samsun Canik Lisesi’ni 63-48 yenen Turgutlu Zübeyde Hanım Kız Meslek ve Teknik Meslek Lisesi takımı final maçında da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Levent Koleji’ni güzel bir oyundan sonra 57-33 yenerek Samsun grubunda namağlup şampiyon oldu ve Ankara’da 23-27 Şubat 2013 arasında oynanacak Türkiye şampiyonasında oynama hakkını elde etti.
Okulun Beden Eğitimi Öğretmeni Ahmet Kızıldağ ile Taylan Yerlikaya’nın çalıştırdığı takımda Tuğba, Manolya, Kübra, Fatma Gizem, Ayşegül, Servetnur, Özge, Fatma, ipek ve Yağmur isimli sporcular bulunuyor.
Turgutlu Zübeyde Hanım Kız Meslek ve Teknik Meslek Lisesi basketbolcuları Ankara’da İstanbul Doğa Koleji, İstanbul Oğuz Kaan Koleji, İstanbul Tercüman Koleji, Antalya Koleji, Adana Botaş Final OKulları ve İzmir Hatay Koleji takımları ile karşılaşacak.
Okul Müdürü Ayten Bedir: “Okulumuz kızlarının başarılı olması bizleri fazlası ile mutlu etti. Kendilerini başarılarından dolayı kutluyorum. Ankara’da yapılacak Türkiye şampiyonasında devlet okullarından olan Turgutlu Zübeyde Hanım Kız Meslek ve Teknik Meslek Lisesi olarak Manisa ilini en iyi şekilde temsil etmek ve başarılı olmak istiyoruz.” diye konuştu.

kiz_meslek1

 

BENZER YAZILAR

Baseball Pas Drill Üç oyuncu pota altında dizilir.Bir numaralı oyuncu ya ribaund alıp ya da sayı olmuş gibi pota altından top çıkartıp O2 numaralı oyuncuya kısa ve keski...
Antrenörlük psikolojisi (Hurşit Baytok) Basketbol antrenörlüğü yalnızca kazanılan ve kaybedilen maçların sayısı ile tanımlanamaz. (Diğer bir ifade ile X ler ve O larla uğraşmak) Antrenörlük ...
Antrenman kuralları. Biz koçların ,takım disiplini, gururu ve birliğini sağlamak için ,antrenmanlara ait bazı kuralları olması lazım.Kendi ekibimizden başlarsak ; yardımcı...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir