font-family: \'Open Sans\', sans-serif;Olympiakos adam adama hücum seti. – Taylan YERLİKAYA – Blog – Basketbol teknik,taktik bilgi ve yazılar.

Olympiakos adam adama hücum seti.

9 Şubat 2016

PG #4 Theo PAPALOUKAS

SG #11 Lynn GREER

SF #6 Josh CHILDRESS

PF #16 Georgios PRINTEZIS

C #7 Nikola VUJCIC

dia2_dia3

Diagram.2)

Oyun kurucu Theo PAPALOUKAS (4), Lynn GREER’e (11) pasını verir ve ona doğru cut ederek hand off pasla topu geri alır. Bu paslaşma esnasında PAPALOUKAS’ı savunan oyuncu onun topa doğru hareketlenmesine engel olmaya çalışırsa, T.P. çembere doğru yapacağı bir cut’la baskete gidebilir.

Aynı anda ters taraftaki Josh CHILDRESS (6), top tarafındaki köşeye cut eder. Adamı onu takip etmekte geç kalırsa şut atabilir.

Diagram.3)

Topu hand off pasla PAPALOUKAS’a (4) veren Lynn GREER (11), Georgios PRINTEZIS (16)’in screeniyle pota altına doğru cut eder. Çembere cut ederken boş kalırsa PAPALOUKAS’tan (4) şekilde gösterilen pası alarak sayıya gidebilir. Adamı çembere doğru erken hareketlenirse tepe noktasından ya da diğer forvetten boş bir şut şansı bulabilir.

dia4_dia5

Diagram.4)

Georgios PRINTEZIS (16), screenden sonra dışarı açılarak PAPALOUKAS’dan (4) pası alır ve dışarı açılan GREER’e (11) aktarır. Burada low posttaki VUJCIC (7) pas almak için post up yapabilir.

Diagram.5)

PRINTEZIS (16) ve GREER (11) Pick’n Roll oynarlar. G..P. (16) içeri roll ederken VUJCIC (7) dışarı açılır. L.G. (11) pick’n roll’ün ardından;

kendisi atış kullanbilir ya da penetre edebilir

içeri roll eden G.P. (16)’ya pas verebilir (şekilde a pası)

tepeye yükselen N.V. (7)’e pası verir (şekilde b pası), N.V. (7) topu içeri geçirir (şekilde c pası).

Tüm bu olasılıklar gerçekleşmezse, N.V. (7); taraftaki PAPALOUKAS (4) ya da CHILDRESS (6) ile hand off ya da pick’n roll oynar.

Tolga Esenci

BENZER YAZILAR

YarIşma öncesi öğün nasıl olmalıdır ? 1- Yarışma öncesi öğün ne zaman yenmelidir? Yarışma öncesi öğün yarışmadan en az 3 saat önce yenmelidir. Bu süre belirli besinlerin süresidir. Son ...
Pick and roll + penetre drill Oyuncular şekildeki gibi yerleşir.5 nolu oyuncu 1 e 1 de pasını 3 nolu oyuncuya atar.             ...
Basketbolda Bireysel Antrenörlük Bireysel antrenörlük, son zamanlarda basketbol içinde hızlı büyüyen bir sektör haline geldi. Bu konuda hiçbir kural, statü ve yasa olmadığından, hakkı...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir