font-family: \'Open Sans\', sans-serif;Low Post için güzel bir set hücumu. – Taylan YERLİKAYA – Blog – Basketbol teknik,taktik bilgi ve yazılar.

Low Post için güzel bir set hücumu.

6 Şubat 2016

Eğer pota altında vücudunu kullanarak kolayca top alabilecek, güçlü bir pivot oyuncunuz varsa, bu Low Post oyununu kullanabilirsiniz.

Low post1

1 no forvet bölgesine doğru topu sürerken yüksek postta bulanan 4 ve 5 no lu oyuncular dibe yerleşmiş olan 2 no ya sıralı perdeleme yaparlar.( Bu arada oyun sonunda topu çember altından almasını istediğimiz oyuncu ikinci perdelemeyi yapan oyuncu olmalıdır.)

Perdelemeden çıkan 2 no topu aldıktan sonra diğer yöne topu sürerken, 5 no 4 no ya ikinci

perdelemeyi yapar.

Low post3

4 no, 5 no nun perdesini kullanarak 2 no nun  boşaltığı bölgeye çıkar, bu sırada 5 no pota altında topu almak için hazırlık yapar.4 no topu aldıktan sonra topu 5 no ya indrir.

Oyunun amacı, topu pota altında 5 no ile buluşturmaktır.2 no topu alamasa bile adamı ile sahayı temizlediğinden; pas 4 no nun yukarı çıkması ile, 1 tarafından 5 no ya veya 1 ve 4 paslaşması sonrası 4 tarafından 5 no ya verilebilir.

CEM AKDAĞ

BENZER YAZILAR

Flex drill 1x0 1 nolu oyuncu coacha pas atar.                 1 pasını verdikten sonra ...
Post şut drill O1 engel etrafından curl yaparak coach dan pası alır drop step yapıp şut atar. O1 ribaund'unu alır coach'a pas verir ve ters tarafa şekilde gös...
Pick and roll hücum sunumu. Sunum içeriğinde 3x0 pick and roll hücum ve 2009-2010 sezonununda Eurolegue de uygulanan pick and roll hücum setlerinin bulunmaktadır. Pick and...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir