font-family: \'Open Sans\', sans-serif;Low Post için güzel bir set hücumu. – Taylan YERLİKAYA – Blog – Basketbol teknik,taktik bilgi ve yazılar.

Low Post için güzel bir set hücumu.

6 Şubat 2016

Eğer pota altında vücudunu kullanarak kolayca top alabilecek, güçlü bir pivot oyuncunuz varsa, bu Low Post oyununu kullanabilirsiniz.

Low post1

1 no forvet bölgesine doğru topu sürerken yüksek postta bulanan 4 ve 5 no lu oyuncular dibe yerleşmiş olan 2 no ya sıralı perdeleme yaparlar.( Bu arada oyun sonunda topu çember altından almasını istediğimiz oyuncu ikinci perdelemeyi yapan oyuncu olmalıdır.)

Perdelemeden çıkan 2 no topu aldıktan sonra diğer yöne topu sürerken, 5 no 4 no ya ikinci

perdelemeyi yapar.

Low post3

4 no, 5 no nun perdesini kullanarak 2 no nun  boşaltığı bölgeye çıkar, bu sırada 5 no pota altında topu almak için hazırlık yapar.4 no topu aldıktan sonra topu 5 no ya indrir.

Oyunun amacı, topu pota altında 5 no ile buluşturmaktır.2 no topu alamasa bile adamı ile sahayı temizlediğinden; pas 4 no nun yukarı çıkması ile, 1 tarafından 5 no ya veya 1 ve 4 paslaşması sonrası 4 tarafından 5 no ya verilebilir.

CEM AKDAĞ

BENZER YAZILAR

Günün antrenörlük ipucu (19.08.2013) ” Tüm antrenör vasıfları arasında “Üslup” konusunun belki de en önemli şey olduğunu düşünürüm! Hatta bizim ülkede öyle etkilidir ki; Bilgi/tecrübe dol...
Basketbolda rakip takımın izlenmesi. Hangi önem derecesinde olursa olsun rakip takımları izlemek ve haklarında veri toplamak bir takımın başarısı için büyük önem arzetmektedir. Kimi zaman...
Günün antrenörlük ipucu (30.08.2013) ” Adaletsizliğin tavan noktasında olduğu bir ülkede,, basketbol konusunda adalet beklemeyin!! Bu ülkede,, doğu ile batı arasında deprem farkı bile var...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir