font-family: \'Open Sans\', sans-serif;CSKA Set offense – Taylan YERLİKAYA – Blog – Basketbol teknik,taktik bilgi ve yazılar.

CSKA Set offense

9 Ocak 2016

Los Angeles Lakers takımı ile birlikte geçirdiği senenin sonunda eski takımı CSKA ‘ya dönen Messina’nın hazırlık maçlarında kullandığı ve önümüzdeki yıl sık sık göreceğimiz adam adama set hücumunu sizlerle paylaşmaya çalıştım.

Set11
1 no lu oyuncu dripling ile 2 numaralı oyucunu tersine hareketlenirken 3 numara karşı köşeye doğru hareketlenir.Bu sırada 4 no 2 numaraya perdeleme yapar ve topu tepede almasını sağlar .

Set13
1 numara pas verdiği 2 numaranın üzerine gider ve elinden topu alır 2 numara 5 numaranın yan perdelemesini kullanır (savunması oldukça zor olan bu hareket srasında 5 numaranın adamı yardım için hareketlendiği zaman 5 numara topa sahip olan 1 numaraya tepede tekarar perdelemeye gider ve Pick And Roll oynarlar.

 

Set15
1 numara savunmanın durumuna göre seçimini yapar (drive,şut,potaya yaklaşan 5 no ya pas veya uygun şut pozisyonunda olan 2 numaraya pas) Eğer seçimini biraz önce boşaltığı bölgeye gelen 4 numaraya pas ile yaparsa.4 numara’nın üç seçeneği vardır şut,5 numaraya pas veya aynı seçeneklere sahip olan ve boşaltığı yeri dolduran 3 numaraya pas.

BENZER YAZILAR

1*1 toplu oyuncu çalışması (uzunlar) Bu çalışmada ;hücum oyuncusu bir aldatmadan sonra kat eder ve topu alçak post bölgesinde ister.Savunma oyuncusu açık stance pozisyonunda topu ve hücum...
Günün antrenörlük ipucu (28.08.2013) ” Gün gelecek ve elit bir antrenör olduğunuzda,, sizin çalışmanız gereken yerlerde sizin tırnağınız olamayacak antrenörlerin çalıştığını gördüğünüzde ...
Üç pas turnike drill. Bu drillde başlangıç aşamasında sağ taraftan 3 dk 50 turnike sol taraftan 3 dk 50 turnike atmaya çalışılır daha sonra bu sayı artırılabilir. Oyuncular...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir