font-family: \'Open Sans\', sans-serif;CSKA Set offense | Taylan YERLİKAYA - Blog - Basketbol teknik,taktik bilgi ve yazılar.

CSKA Set offense

9 Ocak 2016

Los Angeles Lakers takımı ile birlikte geçirdiği senenin sonunda eski takımı CSKA ‘ya dönen Messina’nın hazırlık maçlarında kullandığı ve önümüzdeki yıl sık sık göreceğimiz adam adama set hücumunu sizlerle paylaşmaya çalıştım.

Set11
1 no lu oyuncu dripling ile 2 numaralı oyucunu tersine hareketlenirken 3 numara karşı köşeye doğru hareketlenir.Bu sırada 4 no 2 numaraya perdeleme yapar ve topu tepede almasını sağlar .

Set13
1 numara pas verdiği 2 numaranın üzerine gider ve elinden topu alır 2 numara 5 numaranın yan perdelemesini kullanır (savunması oldukça zor olan bu hareket srasında 5 numaranın adamı yardım için hareketlendiği zaman 5 numara topa sahip olan 1 numaraya tepede tekarar perdelemeye gider ve Pick And Roll oynarlar.

 

Set15
1 numara savunmanın durumuna göre seçimini yapar (drive,şut,potaya yaklaşan 5 no ya pas veya uygun şut pozisyonunda olan 2 numaraya pas) Eğer seçimini biraz önce boşaltığı bölgeye gelen 4 numaraya pas ile yaparsa.4 numara’nın üç seçeneği vardır şut,5 numaraya pas veya aynı seçeneklere sahip olan ve boşaltığı yeri dolduran 3 numaraya pas.

BENZER YAZILAR

Şut ne zaman atılmalı. Dikkat ettiniz mi Her şut atıldığında 1. Girerse, alkışlarlar. 2. Girmezse, Acele etti, ilk eline geleni attı, zamansız attı derler. Öncelikle,  za...
Sahada kimliklerinin dışına çıkanlar.. Yani c... Coachlar normal insanlar mıdır? Ya da insanlar coachluk yaparken mi, normal davranışlarının dışına çıkar? Örneğin.. Oktay Mahmuti.. Fenerbahçe maçı...
MORGAN WOOTEN favori koçluk ilkeleri. Jerry Krause ve Ralph Pimin Beyond the Xs and Os; Lessons From the Legends isimli kitabından alınmıştır. – Çalıştığınız genç insanların hayatlarını n...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir