font-family: \'Open Sans\', sans-serif;CSKA Set offense – Taylan YERLİKAYA – Blog – Basketbol teknik,taktik bilgi ve yazılar.

CSKA Set offense

9 Ocak 2016

Los Angeles Lakers takımı ile birlikte geçirdiği senenin sonunda eski takımı CSKA ‘ya dönen Messina’nın hazırlık maçlarında kullandığı ve önümüzdeki yıl sık sık göreceğimiz adam adama set hücumunu sizlerle paylaşmaya çalıştım.

Set11
1 no lu oyuncu dripling ile 2 numaralı oyucunu tersine hareketlenirken 3 numara karşı köşeye doğru hareketlenir.Bu sırada 4 no 2 numaraya perdeleme yapar ve topu tepede almasını sağlar .

Set13
1 numara pas verdiği 2 numaranın üzerine gider ve elinden topu alır 2 numara 5 numaranın yan perdelemesini kullanır (savunması oldukça zor olan bu hareket srasında 5 numaranın adamı yardım için hareketlendiği zaman 5 numara topa sahip olan 1 numaraya tepede tekarar perdelemeye gider ve Pick And Roll oynarlar.

 

Set15
1 numara savunmanın durumuna göre seçimini yapar (drive,şut,potaya yaklaşan 5 no ya pas veya uygun şut pozisyonunda olan 2 numaraya pas) Eğer seçimini biraz önce boşaltığı bölgeye gelen 4 numaraya pas ile yaparsa.4 numara’nın üç seçeneği vardır şut,5 numaraya pas veya aynı seçeneklere sahip olan ve boşaltığı yeri dolduran 3 numaraya pas.

BENZER YAZILAR

Lise Takımımız Manisa Şampiyonu Lise Genç Kızlarda İl Şampiyonu Turgutlu Zübeyde Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesi  oldu.Tüm oyuncularımı kutluyorum.    ...
Günün antrenörlük ipucu (30.08.2013) ” Adaletsizliğin tavan noktasında olduğu bir ülkede,, basketbol konusunda adalet beklemeyin!! Bu ülkede,, doğu ile batı arasında deprem farkı bile var...
Günün antrenörlük ipucu. (18.11.2013) ” Geçen hafta içinde Obradovic’e kısa zamanda gösterdiği başarının sırrı sorulduğunda; ” Gazete okumuyorum,, tv izlemiyorum,, 24saat takımın mesaisi i...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir