font-family: \'Open Sans\', sans-serif;Beko Basketbol Ligi adam adama hücum seti. | Taylan YERLİKAYA - Blog - Basketbol teknik,taktik bilgi ve yazılar.

Beko Basketbol Ligi adam adama hücum seti.

13 Şubat 2016

Aliağa1

Eğer elinizde hem post up yapabilen, hem de Pick and Roll oynayabilen bir oyuncunuz varsa bu set çok yararlı olabilir.

1 no hücum etmesini istediği oyuncunun tarafından sete başlıyor.

topu terste kalan 4 no ya veriyor ve 4 no da topu 3 no ya iletiyor.Bu sırada 2 no 5 no nun perdesini kullanarak çember altına cut ediyor.

Aliağa3

3 no topu 2 no ya vermezse, ya 2 no 4 no ya back pick ya da 4 no 2 no ya down pick yaparak tepeden topu almasını sağlıyor.
 2 no yukarı yükselirken aynı anda 5 no 2 no ya perde yapmak için yukarı yükseliyor.
2 ile 5 no ile pick and roll oynarken  4 no yukarı yükseliyor.
Aliağa5
2 no şut atmaz ise önce topu çember altında 5 no ya veriyor eğer veremezse, savunması 5 no ya yardıma gelen arkadaşına topu iletiyor .
Yukarıdaki çizimde 4 no nun adamı yardıma gitmiş gibi düşünülerek yapılmıştır.
 4 no veya topun tersinde olan 3 no topu aldıklarında,savunmanın hareketine göre, şut, drive,5 no veya diğer oyunculara pas seçenklerini dışında,  pentere edebilir..
Cem Akdağ

BENZER YAZILAR

Tam saha 3*0 Celtics drill Give and go O2 Dribling üzeri sağ elle bounce pası O1’e verir, ve vücut feykini kullanarak O3’den pası alıp sol turnike atar. O1 ise O3’den aldığı ...
Sporcu Neden Dopingi Kullanır? Olimpiyatlarda bu soru bir sporcuya sorulmuş olimpiyat şampiyonu olmamı sağladıktan hemen sonra ölümüme sebep olacağını sadece benim bildiğim bir ilac...
Günün antrenörlük ipucu. (19.11.2013) ” Bu,, “Farklı olmak” konusunu bugün biraz daha açmak istiyorum… Yazıların üslüp ile ilgili olan kısımlarında genelde farklı olmanız konusunda öğütler...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir