font-family: \'Open Sans\', sans-serif;Beko Basketbol Ligi adam adama hücum seti. – Taylan YERLİKAYA – Blog – Basketbol teknik,taktik bilgi ve yazılar.

Beko Basketbol Ligi adam adama hücum seti.

13 Şubat 2016

Aliağa1

Eğer elinizde hem post up yapabilen, hem de Pick and Roll oynayabilen bir oyuncunuz varsa bu set çok yararlı olabilir.

1 no hücum etmesini istediği oyuncunun tarafından sete başlıyor.

topu terste kalan 4 no ya veriyor ve 4 no da topu 3 no ya iletiyor.Bu sırada 2 no 5 no nun perdesini kullanarak çember altına cut ediyor.

Aliağa3

3 no topu 2 no ya vermezse, ya 2 no 4 no ya back pick ya da 4 no 2 no ya down pick yaparak tepeden topu almasını sağlıyor.
 2 no yukarı yükselirken aynı anda 5 no 2 no ya perde yapmak için yukarı yükseliyor.
2 ile 5 no ile pick and roll oynarken  4 no yukarı yükseliyor.
Aliağa5
2 no şut atmaz ise önce topu çember altında 5 no ya veriyor eğer veremezse, savunması 5 no ya yardıma gelen arkadaşına topu iletiyor .
Yukarıdaki çizimde 4 no nun adamı yardıma gitmiş gibi düşünülerek yapılmıştır.
 4 no veya topun tersinde olan 3 no topu aldıklarında,savunmanın hareketine göre, şut, drive,5 no veya diğer oyunculara pas seçenklerini dışında,  pentere edebilir..
Cem Akdağ

BENZER YAZILAR

Tam saha yüksek post pas çalışması. O1 ilk adımını kullanarak sağ eliyle dribling yapar çift el göğüs pasıyla topu O3 e atar ve cut ederek O2’den pası alır sağ turnike atar.pası veren O2...
Bütün takımın sarfetmesi gereken çaba savunma... Ribaund alınana kadar savunma bitmez! Savunma ribaundunun önemi abartı sayılamaz. Savunma ribaundu sayı ile sonuçlanan bir hücum kadar önemlidir (hüc...
Baseline oyunu 3 Oyuncular şekildeki gibi yerleşirler topu oyuna 1 numara sokar.2 nolu oyuncu 3 numaraya back pick yapar eğer 3 nolu oyuncu uygun pozisyondaysa 1 pası ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir