font-family: \'Open Sans\', sans-serif;Beko Basketbol Ligi adam adama hücum seti. | Taylan YERLİKAYA - Blog - Basketbol teknik,taktik bilgi ve yazılar.

Beko Basketbol Ligi adam adama hücum seti.

13 Şubat 2016

Aliağa1

Eğer elinizde hem post up yapabilen, hem de Pick and Roll oynayabilen bir oyuncunuz varsa bu set çok yararlı olabilir.

1 no hücum etmesini istediği oyuncunun tarafından sete başlıyor.

topu terste kalan 4 no ya veriyor ve 4 no da topu 3 no ya iletiyor.Bu sırada 2 no 5 no nun perdesini kullanarak çember altına cut ediyor.

Aliağa3

3 no topu 2 no ya vermezse, ya 2 no 4 no ya back pick ya da 4 no 2 no ya down pick yaparak tepeden topu almasını sağlıyor.
 2 no yukarı yükselirken aynı anda 5 no 2 no ya perde yapmak için yukarı yükseliyor.
2 ile 5 no ile pick and roll oynarken  4 no yukarı yükseliyor.
Aliağa5
2 no şut atmaz ise önce topu çember altında 5 no ya veriyor eğer veremezse, savunması 5 no ya yardıma gelen arkadaşına topu iletiyor .
Yukarıdaki çizimde 4 no nun adamı yardıma gitmiş gibi düşünülerek yapılmıştır.
 4 no veya topun tersinde olan 3 no topu aldıklarında,savunmanın hareketine göre, şut, drive,5 no veya diğer oyunculara pas seçenklerini dışında,  pentere edebilir..
Cem Akdağ

BENZER YAZILAR

Yardımlı adam adama savunma. Cengiz Kuru'nun hazırladığı yardımlı adam adama savunma sunumunun içeriğinde savunmanın öğretimi,top tarafı yardım tarafı gibi konular yer almakta...
Ball reversal şut drill Oyuncular üçerli guruplar oluşturur. O2 pası O3 verir O3 pası O1 verir ve O1'in yerine geçer. O1 ise sol forvet pozisyonuna kat eden O2 pas verir O2 ş...
Basketbolda Mevkiler ve Açıklamaları. PG | Point Guard, Oyun Kurucu Genellikle topu rakip sahaya taşıyan, oyunu kuran ve oyuna yön veren oyuncu. SG | Shotting Guard, Skorer Gard B...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir