font-family: \'Open Sans\', sans-serif;Beko Basketbol Ligi adam adama hücum seti. – Taylan YERLİKAYA – Blog – Basketbol teknik,taktik bilgi ve yazılar.

Beko Basketbol Ligi adam adama hücum seti.

13 Şubat 2016

Aliağa1

Eğer elinizde hem post up yapabilen, hem de Pick and Roll oynayabilen bir oyuncunuz varsa bu set çok yararlı olabilir.

1 no hücum etmesini istediği oyuncunun tarafından sete başlıyor.

topu terste kalan 4 no ya veriyor ve 4 no da topu 3 no ya iletiyor.Bu sırada 2 no 5 no nun perdesini kullanarak çember altına cut ediyor.

Aliağa3

3 no topu 2 no ya vermezse, ya 2 no 4 no ya back pick ya da 4 no 2 no ya down pick yaparak tepeden topu almasını sağlıyor.
 2 no yukarı yükselirken aynı anda 5 no 2 no ya perde yapmak için yukarı yükseliyor.
2 ile 5 no ile pick and roll oynarken  4 no yukarı yükseliyor.
Aliağa5
2 no şut atmaz ise önce topu çember altında 5 no ya veriyor eğer veremezse, savunması 5 no ya yardıma gelen arkadaşına topu iletiyor .
Yukarıdaki çizimde 4 no nun adamı yardıma gitmiş gibi düşünülerek yapılmıştır.
 4 no veya topun tersinde olan 3 no topu aldıklarında,savunmanın hareketine göre, şut, drive,5 no veya diğer oyunculara pas seçenklerini dışında,  pentere edebilir..
Cem Akdağ

BENZER YAZILAR

Hızlı ve acele Basketbol. Basketbolu nasıl oynamak gerekir? Daha hızlı mı daha acele mi? Sıkça yapılan bir hataya göre hızlı ve acele oyun birbirine karıştırılır. Hızlı oyun...
5*0 ball screen şut drill Side screen: O4 O1 e screen yapar O1 screenden çıkıp şut atar. O2 screnden sonra devrilen O4 de O3 ise high posta yükselen O5 e pas atar. ...
Ey Emek Hırsızları… Yaklaşık dört yıl önce bayan basketboluna girme kararı aldık birkaç okuldan seçtiğimiz çocuklarla başladık çalışmaya iyi bir ekibimiz vardı ilk yı...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir