font-family: \'Open Sans\', sans-serif;Beko Basketbol Ligi adam adama hücum seti. | Taylan YERLİKAYA - Blog - Basketbol teknik,taktik bilgi ve yazılar.

Beko Basketbol Ligi adam adama hücum seti.

13 Şubat 2016

Aliağa1

Eğer elinizde hem post up yapabilen, hem de Pick and Roll oynayabilen bir oyuncunuz varsa bu set çok yararlı olabilir.

1 no hücum etmesini istediği oyuncunun tarafından sete başlıyor.

topu terste kalan 4 no ya veriyor ve 4 no da topu 3 no ya iletiyor.Bu sırada 2 no 5 no nun perdesini kullanarak çember altına cut ediyor.

Aliağa3

3 no topu 2 no ya vermezse, ya 2 no 4 no ya back pick ya da 4 no 2 no ya down pick yaparak tepeden topu almasını sağlıyor.
 2 no yukarı yükselirken aynı anda 5 no 2 no ya perde yapmak için yukarı yükseliyor.
2 ile 5 no ile pick and roll oynarken  4 no yukarı yükseliyor.
Aliağa5
2 no şut atmaz ise önce topu çember altında 5 no ya veriyor eğer veremezse, savunması 5 no ya yardıma gelen arkadaşına topu iletiyor .
Yukarıdaki çizimde 4 no nun adamı yardıma gitmiş gibi düşünülerek yapılmıştır.
 4 no veya topun tersinde olan 3 no topu aldıklarında,savunmanın hareketine göre, şut, drive,5 no veya diğer oyunculara pas seçenklerini dışında,  pentere edebilir..
Cem Akdağ

BENZER YAZILAR

Marcus Green den pick and roll okuma NOT  : Bu sene İtalya birinci liginde en büyük sürprizi avellino gerçekleştirdi.italya da ilk defa başantrenör matteo boniciolli teknik ekibini çok öz...
Ne Zaman Pres Yapılır? Ne Zaman Yardıma Gidil... NE ZAMAN YARDIMA GİDİLİR Eğer siz bir guard yada forvetseniz ve rakibiniz,dışarıdan sayı yapmakla çok korkutmuyorsa,özellikle forvetin veya pivotun...
Turgutlu Belediyespor Anadolu Şampiyonu Turgutlu Belediye Spor 65 Antalya Koleji 58 namalup Anadolu şampiyonu olmuştur.. Turnuvanım En iyi guard ve en değerli oyuncu Yağmur Öztürk sayı krali...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir