font-family: \'Open Sans\', sans-serif;Basketbol hand off pas serisi drill – Taylan YERLİKAYA – Blog – Basketbol teknik,taktik bilgi ve yazılar.

Basketbol hand off pas serisi drill

7 Şubat 2016

Pivoting – Curl Cut  

O2  topu önüne atarak sol-sağ stop yapıp üçlü tehtid pozisyonu alır daha sonra sağ eliyle O1’e  Handoff pas vermek üzere sağa doğru driblinge başlar aynı anda O1 de Handoff pası almak için O2 ye doğru hareket eder .Drillde O1 in denny edildiğini düşünerek pası alamayan O1 Handoff pasına hazırlanan O2 ye yakın geçerek çembere doğru kat eder. Handoff pası veremeyen O2 sol ayağının üzerinde ters pivot yaparak O1  baunce pas atar.Pası alan O1 değişik bitirişler yapar.

hand_off1

Backdoor Cut

O2  topu önüne atarak sol-sağ stop yapıp üçlü tehtid pozisyonu alır daha sonra sağ eliyle O1’e  Handoff pas vermek üzere sağa doğru driblinge başlar aynı anda O1 de Handoff pası almak için O2 ye doğru hareket eder.O1  yüksek denny yapıldığı için Back Door Kat yapar O2 ise Back Door kat yapan O1’e Dribling üzeri sağ elle Baunce pas atar O1 değişik şekillerde bitiriş yapar.

hand_off2

Handoff Ball Screen

O2  topu önüne atarak sol-sağ stop yapıp üçlü tehtid pozisyonu alır daha sonra sağ eliyle O1’e  Handoff pas vermek üzere sağa doğru driblinge başlar aynı anda O1 de Handoff pası almak için O2 ye doğru hareket eder.O1 –O2 den Handoff pas alırken sağ sol stop yapar pası veren O2 Handoff pası verdikden sonra  sol ayağının üzerinde düz pivot yaparak O1 e Pack yapar Pick’i Kullanan O1 Cemberede değişik bitirişler yapar.Pası veren O2 Baselin’a koşar.

hand_off4 hand_off5

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir