font-family: \'Open Sans\', sans-serif;Adam Adama Hücum Seti (Lobo) – Taylan YERLİKAYA – Blog – Basketbol teknik,taktik bilgi ve yazılar.

Adam Adama Hücum Seti (Lobo)

7 Ocak 2016

1 nolu Guard oyuncusu sağ tarafa doğru driblig yapar. Aynı anda 4-5 nolu oyuncular faul çizgisi hizasına doğru yükselir.

lobo1

1 nolu Guard oyuncusu topu 3 gecirir. 5  nolu aşağıya doğrı hareket ederek top ister.1 nolu oyuncu 4 ün back screen den faydalanarak top ister.

lobo2

Eğer 3 numaralı oyuncu pası 1 ve  5 e atmazsa topu 4 nolu oyuncuya verir.2 nolu oyuncu 1 nolu oyuncuya down screen yapar .

lobo3

4 nolu oyuncu screenden faydalanan 1 nolu oyu ncuya topu verir.Daha sonra 2 nolu oyuncu 5 nolu oyuncuya cross ecreen yapar .1 nolu oyuncu topu 5 indirmeye çalışır.

lobo4

4 topu 1 nolu oyuncuya attıkdan sonra 3 nolu oyuncuya screene gider.

lobo5

1 topu 3 pas atar.3 nolu oyuncu ise pası  5 nolu oyuncunun back screenden faydalanan 1 e yada devrilen 5 nolu oyuncuya topu verir.

lobo6

BENZER YAZILAR

Çok iyi pick and roll temelleri. Çok sık kullanılan bir hücum parçasıdır; Pıck & Roll Bu sebeple bununla ilgili bir yazımızıda siz basketbolsever dostlarımızla paylaşıyoruz. İs...
Curl cut şut drill Oyuncular sahanın köşelerinde ikişer gruba ayrılırlar.Toplu grup kukaya kadar top sürerken topsuz grup içeri kat ederek kukaya hareketlenir kıvrılarak...
Pick and roll + penetre drill Oyuncular şekildeki gibi yerleşir.5 nolu oyuncu 1 e 1 de pasını 3 nolu oyuncuya atar.             ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir