font-family: \'Open Sans\', sans-serif;Adam Adama Hücum Seti (Lobo) – Taylan YERLİKAYA – Blog – Basketbol teknik,taktik bilgi ve yazılar.

Adam Adama Hücum Seti (Lobo)

7 Ocak 2016

1 nolu Guard oyuncusu sağ tarafa doğru driblig yapar. Aynı anda 4-5 nolu oyuncular faul çizgisi hizasına doğru yükselir.

lobo1

1 nolu Guard oyuncusu topu 3 gecirir. 5  nolu aşağıya doğrı hareket ederek top ister.1 nolu oyuncu 4 ün back screen den faydalanarak top ister.

lobo2

Eğer 3 numaralı oyuncu pası 1 ve  5 e atmazsa topu 4 nolu oyuncuya verir.2 nolu oyuncu 1 nolu oyuncuya down screen yapar .

lobo3

4 nolu oyuncu screenden faydalanan 1 nolu oyu ncuya topu verir.Daha sonra 2 nolu oyuncu 5 nolu oyuncuya cross ecreen yapar .1 nolu oyuncu topu 5 indirmeye çalışır.

lobo4

4 topu 1 nolu oyuncuya attıkdan sonra 3 nolu oyuncuya screene gider.

lobo5

1 topu 3 pas atar.3 nolu oyuncu ise pası  5 nolu oyuncunun back screenden faydalanan 1 e yada devrilen 5 nolu oyuncuya topu verir.

lobo6

BENZER YAZILAR

Basketbolda geçiş hücumu. Her takımın hücum faaliyetindeki hedefi hücum oyuncusu için en rahat atış kullanabileceği pozisyonları yaratmak ve sahada savunmanın en az direnciyle ...
Basketbolda iletişim. Basketbolda oyuncuların birbirleri ile olan iletişimi çok önemlidir. Çoğu kop kaybı, iletişim eksikliği yüzünden olmaktadır. Altyapılarda paslaşma tür...
CSKA kenar oyunu Diagram.14) Topu kenardan LORBEK (12) çıkarır. Tepe noktasındaki SMODIS (8) HOLDEN’a (10) screen yaparak topla kolayca buluşmasın sağlar. Di...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir