font-family: \'Open Sans\', sans-serif;Mart, 2016 | Taylan YERLİKAYA - Blog - Basketbol teknik,taktik bilgi ve yazılar.

Aylar: Mart 2016

Akdeniz’in İncisi Alanya’da ‘All Stars’ Yaz Kampı

All Stars Basketbol ve Voleybol yaz kampı, bu sene 20-30 Haziran tarihleri arasında, Akdeniz’in en güzel plaj ve doğa ortamına sahip olan Antalya Eftalia Otelleri’nde düzenlenecek. All Stars Basketbol ve Voleybol yaz kampı, 9-18 yaş kız ve erkek sporcuların, kategorisinde ilgi duydukları spor branşında farklı, eğlenceli ve öğretici bir kamp ortamında paylaşmayı, sorumluluk almayı ve […]

Davamını Oku

Köşeden yarı saha 1*1

Oyuncular şekildeki gibi yerleşirler Coach düdük çaldığında işaretlerin arkasından dönerek 1×1 oynarlar.

Davamını Oku

Pas sonrası 1*1

Oyuncular şekildeki gibi dizilirler toplu oyuncu karşısındaki oyuncuya pas atar ve hemen kukanın arkasından dolaşarak savunma pozisyonu alıp hücum oyuncusunu durdurmaya çalışır.

Davamını Oku

Down man to man set

O1 pası O3 verir  O5 ve O4 ün sıralı screen’inden sağ kornere kat eder. O5 O4 de down pick yapar tepeye kat eden O4 O3 den pasını alır. O4 pası aldıkdan sonra sola doğru dribling yapar ve O2 ye hand off pas verir. Pası alan O2  O5 ile pick and roll oynar.

Davamını Oku

Back man to man set

O1 pasını O2 ye verir ve O5 in back pick’inden faydalanıp içeriye kat eder uygun pozisyondaysa O2 pasını O1 verir. Eğer O1 pas alamazsa O4 de back pick yapar O2 pasını O4 de verir.

Davamını Oku